Minik Umutlar Kreşi - Minik Umutlar Kreş ve GBE 2014 © Tüm Hakları Saklıdır. (Minik Umutlar bir Umut Hastanesi kuruluşudur.) | Tel:(216) 374 31 45

EĞİTİM

» Kreşimiz Saat 07:30 - 18:00 arası hizmet vermektedir.

 

EĞİTİM DÖNEMİ: Kreşimiz, resmi tatiller dışında 12 ay kesintisiz eğitim vermektedir. Kreşimiz Cumartesi günleri de açıktır.

REHBERLİK SERVİSİ: Kreşimizde tam gün uzman psikolog gözetimi, çeşitli gelişim kontrolleri ve gözlem raporları hazırlanmakta ve velilerimize gönderilmektedir. Eğitim döneminde aile katılımı çalışmaları ve veli toplantıları yapılmaktadır.

Kreşimizde uygulanan testler şunlardır;WISC-R, Denver II Gelişimsel Tarama Testi, Porteus Labirentleri Zeka Testi, Good Enough Testi, Ankara Gelişim Envanteri (AGTE),  Gesell Gelişim Testi, Peabody Resim Kelime Testi , Metropolitan Okul Olgunluk Testi , Bender Gestalt Algı Testi , Benton Görsel Bellek Testi , Draw A Person. 

 

Temel hedeflerimiz arasında çocuklarımızın ahlaki bilincinin oluşması ve bu bilinçle davranışlar sergilemesi yer almaktadır. Bu amaçla sevgi, özdenetim, dostluk, yardımlaşma, sorumluluk, özgüven, saygı, doğruluk başta olmak üzere değerler eğitimi verilmektedir.

 

BRANŞ DERSLERİMİZ;

MANEVİYAT EĞİTİMİ

İNGİLİZCE DERSİ

GÖRSEL SANATLAR DERSİ

MÜZİK DERSİ

HALK OYUNLARI-DANS DERSİ

ROBOTİK KODLAMA DERSİ

RİTİM DERSİ

YARATICI DRAMA DERSİ